Zapisując się na zajęcia, każdy staje przed tym wyzwaniem. Przychodzę, więc do Was z odpowiedzią. Najważniejsze, aby pamiętać, że w skład wyprawki basenowej wchodzi: strój kąpielowy, okularki, czepek, klapki i ręcznik. Pytanie jednak jak dokonać tego wyboru? Przejdźmy więc do początku:

– Strój do pływania – należy pamiętać, że na początku Waszej pływackiej przygody strój ma być przede wszystkim wygodny. Nie może krępować ruchów lub sprawiać, że czujemy się niekomfortowo. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę, czy strój nie jest za ciasny lub za luźny, gdyż to również może utrudniać naukę pływania. Warto, więc podczas zakupu poświęcić czas na przymierzenia kilku różnych modeli i wybrać ten, w którym czujecie się najlepiej.

– Okularki pływackie – trzeba przyznać, że obecnie jest ich do wyboru, do koloru. Jest wiele modeli posiadających opcje wymiennych nosków, gumek, a także okularków typu „maska”. Te wszystkie warianty umożliwiają dopasowanie modelu idealnego do naszej twarzy i przeznaczenia. Podczas wyboru okularków warto sprawdzić czy dobrze przylegają do oczodołów, dzięki temu będziecie mogli uniknąć nalewania się wody podczas pływania. Podczas nauki pływania lepiej stawiać na standardowe okularki zamiast maski, szczególnie omijając maski z zasłoniętymi nosem, ponieważ w początkowych fazach nauki jest wiele elementów związanych z nauczaniem wykonywania zanurzeń bez zasłoniętego lub zatkanego nosa.

– Czepek pływacki – dzielimy go na trzy typy: czepek materiałowy (całkowicie przepuszcza wodę, ale nie uciska), czepek materiałowy powlekany silikonem (jest łatwy w zakładaniu i przepuszcza mniej wody) i ostatni czepek silikonowy (jest najbardziej dolegający oraz najmniej przepuszcza wodę). W przypadku czepka najlepiej przymierzyć wszystkie trzy typy i zdecydować, który jest najlepszą opcją.

– Klapki – dla młodszych pływaków polecam klapki z gumką na piętę, która ogranicza przesuwanie się wilgotnej stopy. Jeśli chodzi o starszych to wszystko zależy od Waszych preferencji. Ja dla przykładu uwielbiam japonki!

– Ręcznik – mikrofibra jest wspaniałym rozwiązaniem, ze względu na to jak mało miejsca zajmuje oraz fakt, że jest szybkoschnąca. Nie mniej jednak standardowy ręcznik jest zdecydowanie cieplejszy i bardziej miękki. W tym wypadku decyzja również należy do Was!

               Oprócz tych podstawowych rzeczy polecam zabrać ze sobą worek na mokre rzeczy, dzięki temu plecak/torba nie będzie mokra po powrocie do domu. Warto zabrać ze sobą również żel do mycia i szampon. Jako, że pływanie jest sportem wymagającym sporego wysiłku polecam spakować po basenową przekąskę i coś do picia.

               Mam nadzieje, że ułatwiłam Wam w ten sposób skompletowanie niezbędnych rzeczy na basen. A skoro udało się spakować to nie pozostaje nic innego jak wybrać się na zajęcia.

Do zobaczenia!

Ola | Team Mania Pływania

Kategorie: Pływanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

EnglishPolishUkrainian