Chcąc jak najlepiej przedstawić Wam wszystkie plusy systematycznych treningów, należy pierwsze zastanowić się, dlaczego regularność jest dla nas wyzwaniem. Na co dzień udaje się nam znaleźć tysiące wymówek, żeby coś przełożyć. Warto więc odwrócić to myślenie i starać się zawsze znajdować argumenty, dlaczego powinniśmy to zrobić. W przypadku pływania chętnie przedstawię Wam zalety systematycznych treningów:

– Poprawa kondycji – dzięki regularnym treningom jesteśmy w stanie znacznie poprawić sprawność fizyczną, a także wydolność oddechową. W konsekwencji nasz organizm będzie się wolniej męczył.

– aktywność, która nie obciąża stawów – pływanie jest też jednym z najmniej urazowych sportów (oprócz szachów oczywiście). Trenując pływanie możemy w bezpieczny sposób poprawiać swoją wytrzymałość, a także wygląd sylwetki. Jest to możliwe tylko przy systematycznych treningach, dlatego tak ważne jest regularne pływanie.

– wzmacnianie samodyscypliny – wiadomo nie od dziś, że sporty mają ogromny wpływ na kształtowanie charakteru człowieka. Pływanie nie stanowi tutaj wyjątku. Dzięki regularnym treningom uczymy się obowiązkowości, punktualności, a także wzrastają nasze ambicje. Każdy bowiem trenując w grupie chce pływać lepiej od pozostałych, przez co uczestnicy zajęć nawzajem się motywują.

– Pływanie dla zdrowia – pływanie jest też dla wielu osób, formą rehabilitacji po przebytej kontuzji. Co więcej, umożliwia ono korygowanie wad postawy, a także pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Warto również wspomnieć, że pływanie może wpływać na poprawę nastroju oraz pomaga zredukować stres. Należy jednak pamiętać, iż jedna wizyta na basenie, nigdy nie będzie tak samo skuteczna jak systematyczne treningi.

               Mam nadzieje, że udało mi się przekonać Was do zalet regularnego pływania! Nie pozostaje, więc nic innego jak spakować rzeczy na basen i powiedzieć sobie:

Do zobaczenia na zajęciach!

Ola | Team Mania Pływania


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

EnglishPolishUkrainian