Nauka pływania – słysząc to wyrażenie, od razu wyobrażamy sobie uśmiechnięte dzieci wyławiające skarby z dna basenu. Część z Was może zaskoczyć wiadomość, że na zajęciach zdarza się, że dorośli również nurkują w poszukiwaniu kolorowych obręczy. Dlatego jeśli do tej pory myśleliście, że nauka pływania jest tylko dla dzieci to chętnie przekonam Was, że jest inaczej!

               Zastanawiacie się od czego zacząć? Nic prostszego! Znajdźcie trochę wolnego czasu oraz chęci i zapiszcie się na zajęcia. Następnie przeszukajcie najgłębsze zakamarki swoich szaf, by skompletować swoją wyprawkę basenową. Obiecuje, że nic trudniejszego już Was nie spotka na drodze do zdobycia umiejętności pływackich! Na pierwszych zajęciach ważne, aby każdy miał ze sobą wygodny strój, ręcznik, czepek, klapki i okularki, a przede wszystkim zapas dobrego humoru i motywacji do wspólnego działania. Gwarantuję Wam, że jest to pierwszy krok do sukcesu.

               Po takim przygotowaniu pojawia się kolejne pytanie: jak wyglądają zajęcia? Czy wrzucą nas do wody i każą dopłynąć do brzegu? Nic bardziej mylnego. Instruktorzy zawsze dbają, by każdy uczestnik czuł się na zajęciach komfortowo i bezpiecznie. Oprócz wyjaśniania elementów pływackich możecie być pewni, że odpowiemy na każde pytanie i postaramy się rozwiać każdą wątpliwość. Podczas zajęć będziecie mieli okazje opanować wydechy do wody, kopanie nogami, a nim się obejrzycie przepłyniecie cały basen o własnych siłach. Oczywiście, zaraz po tej długości pojawią się kolejne, a każdą kolejną będziecie przepływać coraz szybciej!

               Pamiętajcie, więc że pływać można w każdym wieku. Mam nadzieje, że już niedługo spotkamy się, bym mogła kibicować Wam w początkach Waszej pływackiej przygody.

Do zobaczenia na basenie!

Ola | Team Mania Pływania

Kategorie: Pływanie

EnglishPolishUkrainian