FAQ

ZAPISY I REZERWACJA MIEJSCA NA ZAJĘCIA PŁYWANIA

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia prowadzimy obecnie w czterech lokalizacjach w Krakowie. Opis każdej z lokalizacji (parametry niecek basenowych, informacje o dostępności parkingu i inne znajdują się w zamieszczonych linkach do podstron z charakterystyką lokalizacji).

W jakich terminach odbywają się zajęcia?

Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku w każdy dzień tygodnia zgodnie z grafikiem kursów. Terminy zajęć dostępne są na harmonogramie aktualnego kursu na stronie www.mania-plywania.pl w zakładce „harmonogram” 

Jak dokonać rezerwacji miejsca na zajęcia grupowe jako nowy uczestnik?

W celu dokonania rezerwacji miejsca na kursie należy wypełnić formularza zgłoszeniowy na stronie w zakładce „harmonogram” . Aby zarezerwować miejsce należy wybrać grupę, dogodną lokalizację oraz dostępny na harmonogramie zajęć termin, kolejno kliknąć przycisk „zapisz się” w celu wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego w odpowiedzi automatycznie zostanie wysłane potwierdzenie dostarczenia formularza oraz w następnej kolejności potwierdzenie rezerwacji miejsca na kursie.

Jak dokonać rezerwacji miejsca na kontynuacje zajęć grupowych?

Aby zarezerwować miejsce na zajęcia grupowe jako kontynuacja zajęć w Manii Pływania należy zalogować się do panelu kursanta Active Now, ……………….

Czy istnieje możliwość zapisu na pojedyncze zajęcia?

Istnieje możliwość zapisu na pojedyncze zajęcia pod warunkiem dostępności miejsc w wybranym terminie. Zapisu na pojedyncze zajęcia można dokonać przez kontakt z biurem pod numerem 733 133 130 lub kontakt mailowy | biuro.maniaplywania@gmial.com. Przy zapisie prosimy o podanie danych umożliwiających rezerwację miejsca.

Koszt pojedynczych zajęć grupowych: 80 zł / 45 minut

*Wszystkie zajęcia grupowe prowadzone są cyklicznie oraz semestralnie. Przykładamy dużą uwagę do przekazywania i nauki uczestników zajęć konkretnych umiejętności pływackich. Bazujemy na autorskim planie nauczania, który obejmuje pełny kurs. Rekomendujemy udział w pełnym semestrze zajęć.

Czy jest opcja skorzystania z zajęć próbnych?

Sezonowo organizujemy zajęcia otwarte dla nowych uczestników, którzy chcieliby przetestować zajęcia przed zapisaniem się na pełny kurs. Istnieje również opcja dokonania zapisu na pojedyncze zajęcia grupowe zgodnie za pośrednictwem biura.

CENNIK I OPŁATY ZA KURSY

Jaka jest cena zajęć kursu?

Koszt kursu uwarunkowany jest ilością zajęć w danym semestrze. Aktualny cennik zajęć grupowych znajduje się w zakładce „harmonogram”  | Aktualny cennik zajęć indywidualnych znajduje się w zakładce „Oferta” -> „Zajęcia indywidualne”.

Jakie są terminy płatności za kurs?

Osoby kontynuujące naukę pływania w Manii Pływania: płatność przy dokonaniu rezerwacji miejsca za kurs.

Osoby kontynuujące nauką pływania w Manii Pływania z opcją płatności ratalnej: przy dokonaniu rezerwacji miejsca z opcją ratalną, status płatności ratalnej zostaje wprowadzony indywidualnie po dokonaniu rezerwacji, kolejno wysyłany zostaje link do płatności na podany adres e-mail, po zmianie statusu na płatność ratalną istnieje również możliwość dokonania opłaty w panelu kursanta AN. Płatność powinna zostać uregulowana niezwłocznie po dokonaniu rezerwacji i wprowadzeniu opcji ratalnej.

Czy istnieje możliwość opłaty w ratach?

Istnieje możliwość dokonania opłaty za kurs w dwóch ratach, zaznaczając ten punkt w formularzu zgłoszeniowym lub kontaktując się mailowo z biurem | biuro.maniaplywania@gmail.com Po dokonaniu zapisu przez formularz zgłoszeniowy oraz zaznaczeniu opcji ratalnej, należy pominąć płatność przez bramkę internetową. Po otrzymaniu zgłoszenia, dokonujemy zmiany w Państwa panelu kursanta na opcję ratalną oraz wysyłamy link do płatności ratalnej na podany w formularzu adres e-mail.

Czy honorujecie kartę Multisport?

Opłatę za zajęcia można dokonać wyłącznie przelewem bankowym.

Czy cena kursu uwzględnia zniżkę dla rodzeństwa / zniżkę przy kontynuację zajęć?

Cena kursu jest jednakowa dla każdego uczestnika, koszt kursów przedstawiony jest na aktualnym harmonogramem zajęć.

Czy istnieje możliwość zapisu na połowę kursu ?

Dokonanie rezerwacji miejsca / wypełnienie formularza zgłoszeniowego na dany kurs obejmuje zapis na cały kurs. Istnieje możliwość zapisu oraz dokonanie zakupu wyłącznie pełnego kursu.

Czy istnieje możliwość płacenia wyłącznie pierwszej raty przy wyborze opcji ratalnej?

Opłata ratalna jest formą rozłożenia całości kwoty na dwie raty. Dokonanie wpłaty pierwszej raty zobowiązuje kursanta do dokonania terminowej wpłaty 2 raty zgodnie z informacją dotyczącą płatności ratalnej w regulaminie oraz potwierdzeniu rezerwacji miejsca.

WYPOSAŻENIE UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ

Co zabrać ze sobą na zajęcia?

Wyposażenie uczestników zajęć (dziecko + rodzic):

Rodzice: Strój jednoczęściowy dla kobiet /kąpielówki przylegające do ciała dla mężczyzn ; Czepek ; Okularki ; Klapki ; Ręcznik ; Kosmetyki do mycia i pielęgnacji po wyjściu z basenu ; Przekąskę do zjedzenia po zajęciach.

Dzieci: Strój jednoczęściowy dla kobiet /kąpielówki przylegające do ciała dla mężczyzn ; Czepek ; Okularki (opcjonalnie -> polecamy) ; Klapki / sandałki na basen ; Ręcznik ; Kosmetyki do mycia i pielęgnacji po wyjściu z basenu ; Przekąskę do zjedzenia po zajęciach.

CHECK LISTA (do pobrania)

Wyposażenie uczestników zajęć: Strój jednoczęściowy dla dziewczynek /kąpielówki dla chłopców ; Czepek ; Okularki ; Klapki ; Ręcznik ; Kosmetyki do mycia i pielęgnacji po wyjściu z basenu  ; Przekąskę do zjedzenia po zajęciach.

CHECK LISTA (do pobrania)

Czy czepek i okularki są niezbędnym wyposażeniem?

Czepek jest obowiązkowym wyposażeniem uczestnika zajęć. Jeżeli nie posiadają Państwo czepka, służymy pomocą przy wypożyczeniu go na czas trwania lekcji. W tym celu należy zwrócić się z taką informacją do instruktora prowadzącego w momencie czytania listy / rozpoczęcia zajęć.

Dla dzieci powyżej 3 roku życia oraz dorosłych z uwagi na zwiększony komfort przy wykonywaniu ćwiczeń, nurków czy skoków do wody polecamy korzystanie z okularków. Okularki również mogą zostać wypożyczone przez nas na czas trwania zajęć.

Dla dzieci w wieku 3-4 lata polecamy oswajanie się z okularkami np. podczas domowych kąpieli, zakładanie ich na ulubione pluszaki oraz stopniowe wdrażanie podczas zajęć.

Czy z wyjątkiem wypisanego sprzętu jako uczestnicy mamy mieć ze sobą coś jeszcze np. kółka / rękawki?

Zapewniamy cały sprzęt do realizacji zajęć.

NIEOBECNOŚĆ I ODRABIANIE ZAJĘĆ

Czy możliwe jest odrabianie nieobecności ?

Istnieje możliwość zgłoszenia dowolnej liczby nieobecności za pośrednictwem Panelu Kursanta Active Now. Każdą zgłoszoną na minimum 4 godziny przed rozpoczęciem planowych zajęć nieobecność można odrobić w trakcie bieżącego kursu pod warunkiem dostępności miejsc w wybranych grupach (z terminem ważności zakończenia kursu, w którym nieobecność została zgłoszona – bez limitu zgłaszania nieobecności i zapisów na odrabianie).

Jak zgłosić nieobecność ?

Zgłaszanie nieobecności – Istnieje możliwość zgłoszenia nieobecności w każdym momencie przed rozpoczęciem planowanych zajęć. Aby, mieć możliwość odrobienia zgłoszonej nieobecności, należy zaznaczyć ją 4 godziny przed planowymi zajęciami w panelu kursanta Active Now. (Istnieje możliwość odrobienia nieobecności zgłoszonych wyłącznie za  pośrednictwem panelu klienta w systemie Active Now).

Instrukcja zgłaszania nieobecności w panelu Active Now

Jak zapisać się na odrabianie zgłoszonej nieobecności ?

Odrabianie zajęć – Zapis na odrabianie odbywa się za pośrednictwem panelu kursanta Active Now w dowolnie wybranym terminie oraz lokalizacji, adekwatnie do grupy uczestnika w trakcie trwania kursu w którym nieobecność została zgłoszona (przy dostępności miejsc w wybranej grupie).

Instrukcja zapisu na odrabianie w panelu Active Now

Czy istnieje możliwość przedłużenia terminu odrobienia nieobecności?

Istnieje możliwość przedłużenia terminu odebrania nieobecności przy zapisie na kontynuacje zajęć w kolejnym semestrze, przedłużając czas ważności odebrania impulsu na czas kolejnego semestru. Impuls zajęciowy do odrobienia jest przenoszony na kolejny semestr po dokonaniu rezerwacji miejsca i opłaceniu kursu nieautomatycznie – w celu przedłużenia ważności odebrania nieobecności należy wysłać wiadomość mailową z prośbą o jego przedłużenie na czas kolejnej edycji zajęć.

ZAJĘCIA

Lekcje indywidualne

Zajęcia indywidualne dedykowane są dzieciom od 3 roku życia oraz osobom dorosłym w każdym wieku, o różnej sprawności, stopniu zaawansowania i predyspozycjach, którzy chcą nauczyć się pływać od podstaw lub doskonalić nabyte dotąd umiejętności. Zajęcia prowadzone są na dużym i małym basenie, w zależności od predyspozycji kursanta. Instruktorzy kładą nacisk na indywidualizacje zajęć, niekonwencjonalne metody nauczania oraz przyjazną atmosferę.

Szczegółowy opis, cennik oraz formy zajęć indywidualnych -> https://www.mania-plywania.pl/lekcje-indywidualne/

Aktualne terminy zajęć indywidualnych dostępne są w informacji naszego biura.

Aby zarezerwować termin zajęć indywidualnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego 733 133 130 lub mailowego: biuro.maniaplywania@gmail.com

Jak liczne są grupy zajęciowe?

Liczebność uczestników podczas zajęć grupowych uzależniona jest od rodzaju zajęć oraz lokalizacji. Grupy BABY SWIM oraz grupy 3-5 lat (zajęcia z rodzicami) liczą 8-10 uczestników w zależności od lokalizacji. Grupy dla dzieci 5-9 lat liczą od 6 uczestników (jeden instruktor) do 12 uczestników (zajęcia prowadzone przez 2 instruktorów z podziałem na podgrupy w zależności od predyspozycji uczestników). Grupy na basenie sportowym liczą 6 do 8 dzieci / osób dorosłych.

Na jaką grupę najlepiej zapisać 4 latka?

Dla 3 oraz 4 latków rozpoczynających przygodę z pływaniem polecamy grupę 3-5 lat, w której razem z dzieckiem w zajęciach bierze udział rodzic – jest to grupa odpowiednia dla dzieci rozpoczynających naukę pływania, które nie kończyły jeszcze 5 lat. Zajęcia mają formę nauki poprzez zabawę, ich celem jest wstępna adaptacja do środowiska wodnego; oswojenie z wodą na twarzy, zapoznanie ze sprzętem wypornościowym, naukę nurkowania, samodzielnej pracy nóg, poprawnego ułożenia ciała na wodzie. Zapisując się na kurs dla 3-5 latków mamy pewność, że dziecko będzie czuło się komfortowo i bezpiecznie w towarzystwie rodzica, co przyniesie zamierzone cele i da żelazne podstawy do kontynuowania nauki pływania w starszej grupie. Warto rozpocząć od nich naukę.

Dla 4 oraz 5 latków, które kontynuują naukę pływania, swobodnie nurkują, przemieszczają się w wodzie z pomocą sprzętów wypornościowych i są zapoznane  ze strukturą zajęć polecamy grupy 5-9 lat. Są to zajęcia prowadzone pod czujnym okiem instruktora. Dzieci w grupach podzielone są pod względem umiejętności oraz wieku, tak aby każde z nich mogło uczyć się i zdobywać nowe umiejętności w towarzystwie rówieśników. To dobre rozwiązanie dla dzieci, które uczestniczyły w minimum jednym semestrze zajęć dla 3-5 latków i chciałby kontynuować oraz szlifować zdobyte dotąd umiejętności.

Czy jeżeli w trakcie kursu dziecko ukończy wymagany wiek to zapisać je do młodszej czy starszej grupy?

Zajęcia dla dzieci powyżej 5 roku życia odbywają się na zasadzie samodzielnych zajęć (dzieci oraz instruktorzy) w poziomowanych grupach podzielonych ze względu na wiek i umiejętności. Jeżeli zastanawiacie się jaką grupę wybrać, ponieważ nie znajdujecie idealnej opcji w opisach grup zapraszamy do indywidualnego kontaktu z naszym biurem w celu konsultacji i dokonania najlepszego wyboru.

Zajęcia w młodszych grupach Baby swim oraz 3-5 latków przygotowane są specjalnie pod stadia rozwoju dzieci. Układając plan zajęć dla grup Baby swim oraz 3-5 latków zwracamy szczególną uwagę na ćwiczenia, które wspomagają ich harmonijny rozwój wprowadzając ćwiczenia zgodnie z zakładanymi etapami. Stąd jeżeli zastanawiacie się, gdzie najlepiej będzie zapisać swojego malucha, podpowiadamy: adekwatnie do przedziału wiekowego 3-12 miesięcy; 12-24 miesiące, 2-3 lata, 3-5 lat, jeżeli jednak jesteście na pograniczu którejś z grup, polecamy zapisać się na zajęcia do grupy adekwatnej wiekowi malucha w momencie rozpoczęcia kursu.

Czy można zapisać się na zajęcia więcej niż jeden raz w tygodniu?

Wszystkim, którzy mają czas, chęć oraz taką możliwość odpowiadamy jednoznaczne – Tak. Zajęcia pływania odbywające się standardowo jeden raz w tygodniu, są fantastyczną podstawą do nauki i prawidłowego rozwoju. Poszerzając harmonogram zajęć o jeszcze jedną lekcję  pływania możemy zdziałać  o wiele więcej niż nam się wydaje. Dzieciom, które uczestniczą w tak zwanym „podwójnym kursie” dużo łatwiej przychodzą ćwiczone elementy, ponieważ mają możliwość powtarzania ich. Można powiedzieć, że podwójne zajęcia dają potrójny efekt.

Czy istnieje możliwość obserwacji zajęć przez osoby towarzyszące?

Każda z poszczególnych lokalizacji ma różny układ niecek basenowych oraz dostępności trybun. W lokalizacjach, których dostępne są trybuny lub szyby widokowe istnieje możliwość obserwacji zajęć przez opiekunów lub osoby towarzyszące. W przypadku braku trybun lub wyznaczonego punku, osoby towarzyszące uczestnikom proszone są o zagospodarowanie sobie czasu poza niecką basenu w trakcie zajęć.

Czy można wejść do szatni razem z dzieckiem oraz pomóc mu w przygotowaniu do zajęć?

Istnieje możliwość wejścia do szatni przed oraz po zajęciach jako opiekun uczestnika w celu pomocy w przygotowaniu do zajęć oraz odprowadzaniu na nieckę basenową oraz odbioru dziecka po zajęciach.

DOŁĄCZENIE DO KURSU W TRAKCIE JEGO TRWANIA

Możliwość dopisania się w trakcie trwania kursu 

Istnieje możliwość dopisania się do grup w trakcie trwania kursu pod warunkiem dostępności miejsc w wybranym terminie. Wszystkie dostępne terminy zajęć aktualnego kursu znajdują się na naszej stronie w zakładce „harmonogramy” https://www.mania-plywania.pl/harmonogram-nauka-plywania/ .

Zajęcia, które miały miejsce przed dopisaniem się do kursu, zostają automatycznie odliczone od ceny kursu. Aktualna ilość zajęć oraz cena kursu widnieją na harmonogramie.

Czy istnieje możliwość dołączenia do zajęć grupowych dla DOROSŁYCH w trakcie ich trwania?

Przy przystąpieniu do kursu w trakcie jego trwania instruktor dołoży wszelkich starań, aby odpowiednio zostali Państwo wprowadzeni w zajęcia. Umożliwiamy dołączenie w trakcie trwania kursów, ponieważ mamy indywidualne podejście do każdego z kursantów oraz zależy nam na tym, abyście mogli czerpać radość i satysfakcje z pływania jak najszybciej to możliwe.

Czy istnieje możliwość dołączenia do zajęć grupowych dla DZIECI w trakcie ich trwania?

Istnieje możliwość dopisania się do grupy po rozpoczęciu semestru. W zależności od poziomu zaawansowania dzieci możecie wybrać Państwo adekwatną dostępną grupę dostępną na harmonogramie. Pierwsze zajęcia próbne umożliwiają dzieciom sprawdzenie grupy, lokalizacji oraz zapoznanie się z instruktorem prowadzącym. Instruktorzy zadbają o odpowiednie wprowadzenie uczestnika w zajęcia.

Czy istnieje możliwość dołączenia do zajęć BABY SWIM w trakcie ich trwania?

Istnieje możliwość dopisania się do grupy po rozpoczęciu semestru. Instruktorzy zadbają o odpowiednie wprowadzenie Państwa w zajęcia krok po kroku, przekażą najważniejsze informacje, przedstawią bezpieczne chwyty oraz ćwiczenia, tak abyście mogli razem z maluszkiem rozpocząć zajęcia we wysłanym tempie oraz czerpać z nich radość i satysfakcję.

KURSY BABY SWIM i 3-5 lat (zajęcia z rodzicami)

W jakim wieku można rozpocząć zajęcia z niemowlęciem?

Zajęcia BABY SWIM dedykowane są dzieciom od 3 miesiąca życia. Moment, w którym dziecko  samodzielnie i w miarę sztywno trzyma główkę oraz posiada rozwinięty system immunologiczny jest odpowiednim czasem na rozpoczęcie wodnej przygody. Przypada mniej więcej na 3 miesiąc życia dziecka.

Czy woda w niecce jest odpowiednia dla niemowląt i małych dzieci?

W lokalizacjach, w których prowadzimy zajęcia BABY SWIM woda spełnia wszystkie kryteria związane z możliwością prowadzenia zajęć dla niemowląt zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach.

Czy w zajęciach może brać udział dwóch opiekunów?

Podczas zajęć z rodzicem w lekcji bierze udział jeden opiekun (dziecko + rodzic / opiekun).

Czy opiekunowie mogą wymieniać się podczas lekcji / kursu?

Istnieje możliwość zamiany opiekunów biorących udział w zajęciach na przestrzeni kursu (w trakcie pojedynczej lekcji uczestnik przebywa w wodzie z jednym opiekunem, zmiana podczas zajęć jest niemożliwa).

Czy drugi opiekun może pomóc w przygotowaniu do zajęć w szatni?

Istnieje możliwość wejścia do szatni przed oraz po zajęciach w celu pomocy w przygotowaniu do zajęć. Na zasadzie wejścia wyłącznie na teren szatni (15 minut przed oraz 15 minut po zakończeniu zajęć)

INNE

Czy można wykupić u Państwa karnet upoważniający wyłącznie do wejść na basen ?

Obecnie prowadzimy wyłącznie grupowe oraz indywidualne zorganizowane zajęcia nauki i doskonalenia pływania w naszych standardowych lokalizacjach zajęć. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ofertą aktualnych kursów https://www.mania-plywania.pl/harmonogram-nauka-plywania/ W celu uzyskania możliwości skorzystania z wolnych wejść zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z wybrana pływalnią.

Brak cennika na stronie w wersji mobilnej

Cennik znajduje się na harmonogramie zajęć po prawej stronie tabelki (przed przyciskiem „zapisz się”). W wersji mobilnej zdarza się, że cennik jest „ucięty” przez dostosowanie tabeli do ekranu telefonu. W celu weryfikacji cen zajęć korzystając z wersji mobilnej rekomendujemy nacisnąć przycisk „zapisz się”, następnie wyświetlą się szczegółowe informacje dot. wybranych zajęć w tym cena zajęć.

WAŻNE DOKUMENTY

Regulamin Szkoły Pływania Mania Pływania

Polityka prywatności

Polityka cookies

Już dziś umów się na zajęcia

ZADZWOŃ:

+48 733 133 130

LUB NAPISZ:

biuro.maniaplywania@gmail.com

GODZINY OTWARCIA:

poniedziałek – piątek 9.00 – 17.00

Skontaktuj się z nami przez email

EnglishPolishUkrainian