Jak przygotować dzieci do obozu zimowego?

Czas na DOBRE przygotowanie do zimowych aktywności!

Na obozach Manii Pływania: Stawiamy na wszechstronny rozwój, ciekawe zagospodarowanie dzieciom czasu i aktywny wypoczynek to podstawa.

Co ma realny wpływ na przygotowanie obozowicza? Rozmowa i przedstawienie sytuacji:

Każdy dzień zimowiska rozpoczynany jest śniadaniem, pierwszy blok zajęć poświęcony jest na naukę i doskonalenie umiejętności narciarskich lub snowboardowych na stoku. Następnie powrót  do ośrodka na dwudaniowy obiad, po którym dzieci mają czas na odpoczynek oraz przygotowanie swoich pokoi do konkursu czystości. W drugim bloku atrakcje zawarte w programie m.in. zajęcia na basenie, łyżwy, kulig, zjazdy na oponkach oraz zajęcia na świeżym powietrzu.  Kolejno odbywa się kolacja, po której czas na trzeci blok zajęciowy: różnorodne warsztaty, zajęcia integracyjne, wieczór góralski, dyskotekę, wieczory gier planszowych oraz rozluźniające gry i zabawy.

CEL to zapewnienie dzieciom najlepszej opieki, ciekawe zagospodarowanie czasu a przede wszystkim przekazanie sportowego ducha i miłości do aktywności fizycznej.

BAGAŻ I KIESZONKOWE

Bagaż jest jedną z najważniejszych obozowych spraw. Warto zadbać to by znajdowało się tam wszystko, co potrzeba. Oprócz podstawowych rzeczy typu, bielizna, piżama, ciepła odzież, polary, czapki, rękawiczki, szaliki, kosmetyki, ręczniki, chusteczki coś, na co warto zwrócić uwagę szczególnie to:

>Nart/snowboard wraz z kaskiem narciarskim, kominiarką, szalikiem, rękawicami i goglami.

>Strój narciarskiego adekwatny do niskich temperatur (ocieplana kurtka, spodnie oraz odzież termiczna).

>Buty śniegowce.

Wskazówka: Pakowanie w drogę powrotną dla dzieci może być wyzwaniem, dobrze sprawdzi się podpisanie bagażu i znajdujących się w nim przedmiotów oraz stworzenie listy rzeczy, które się w nim znajdują, a następnie umieszczenie go w walizce, co pomaga dzieciom przy pakowaniu się.

MENTALNE PRZYGOTOWANIE DZIECI PRZED WYJAZDEM

Przed wyjazdem na obóz warto porozmawiać z dziećmi o tym dokąd jadą, jakie atrakcje na nich czekają oraz przybliżenie im postaci wychowawców, którzy będą dla nich przez najbliższe kilka dni osobami, z którymi można o wszystkim porozmawiać, znaleźć otuchę i pomoc w każdej sytuacji.

Wskazówka: W chwilach rozłąki, jaką jest obóz dobrze sprawdza się ograniczenie telefonów do jednego dziennie najlepiej w godzinach popołudniowych. Pory wieczorne sprzyjają rozczulaniu się dzieci. Baza i podstawa to pozytywna motywacja i kierowanie do dzieci licznych pochwał oraz słów uznania.

Techniczna strona wyjazdu

Dbałość o sprzęt narciarski i snowboardowy = dbałość o bezpieczeństwo i komfort.

Przygotuj sprzęt do jazdy:

Narty:

  • Upewnij się, czy krawędzie nart są naostrzone. Narty po serwisie zapewnią większy komfort jazdy.
  • Sprawdź, czy narty są odpowiedniej długości dla wzrostu i poziomu umiejętności dziecka.
  • Sprawdź, czy dno nart jest gładkie i nie ma uszkodzeń. W razie potrzeby ich wygładzenia udaj się do serwisu lub nałóż wosk, w celu poprawienia ich stanu i ślizgu.
  • Sprawdź, czy wiązania są poprawnie ustawione zgodnie z wagą, preferencjami i umiejętnościami dziecka.

Jeśli masz wątpliwości, do któregoś z powyższych punktów się  do profesjonalnego sklep narciarskiego.

Deska Snowboardowa:

  • Sprawdź, czy krawędzie deski są naostrzone i nie posiadają uszkodzeń.
  • Sprawdź, czy deska jest odpowiedniej długości do wzrostu i poziomu umiejętności dziecka.
  • Sprawdź, czy dno deski jest odpowiednio przygotowane tzn. czy nie ma uszkodzeń, rys lub np. zgrubień po nałożeniu wosku.
  • Sprawdź, czy wiązania są odpowiednio dostosowane do wzrostu, wagi, umiejętności i preferencji jazdy dziecka.

Odpowiednie przygotowanie to połowa sukcesu. Bezpieczeństwo i komfort to podstawa ?