Najistotniejszą pozycją w zestawie kąpielowym Twojego dziecka jest pieluszka do pływania.

Więc jaką pieluszkę powinniśmy wybrać ?

Podstawowy wybór to wybór pomiędzy pieluszkami jednorazowymi i wielorazowymi.

Jednorazowe pieluszki do wody wyglądem przypominają zwykłego pampersa, posiadają wkłady chłonące oraz wyprofilowane falbanki zapobiegające przeciekaniu,  wykonane z materiału odpornego na wsiąkanie wody.

W przypadku doboru odpowiedniej pieluszki  do pływania obowiązują te same zasady, jak w przypadku innych pieluch. Pieluszka musi mieć odpowiedni rozmiar, bo zbyt luźna nie będzie skuteczna. Najważniejszym czynnikiem warunkującym dobranie odpowiedniej pieluszki jest waga dziecka. Producenci zazwyczaj posługują się trzema rozmiarami :

Small 4-9 kg , Medium 7-13 kg oraz Large 12-24

Kąpieluszki są proste w użyciu, najczęściej posiadają ściągacze dzięki którym nakładamy ja jak majtki lub posiadają rzepy.

Pieluszki jednorazowe są łatwo dostępne i można je zakupić w większości sklepów, takich jak np. rossman  „babydream” pieluszki do pływania dla dzieci .

Koszt jednego opakowania (10szt) to około 15-20 zł.

Warto zaznajomić się z innymi rozwiązaniami, wśród których znajdują się neoprenowe pieluszki do pływania

Neoprenowe pieluszki do pływania wykonane są z elastycznego, rozciągliwego neoprenu dzięki któremu materiał przepuszcza powietrze, ale nie pozwala przedostać się wilgoci z jednej strony materiału na drugi. Dodatkowo neopren materiał wykorzystywany w piankach do pływania co  pomaga dziecku w utrzymaniu ciepła. Dodatkowo posiadają ściągacze, które pomagają w zatrzymywaniu wszelkich nieczystości.

Pieluszka jest bardzo prosta w użyciu, ponieważ ubieramy w nią dziecko  jak w majteczki lub spodenki. Po zakończonej wizycie na basenie pieluszkę neoprenową po prostu zdejmujemy, płuczemy w chłodnej wodzie i suszymy z dala od bezpośredniego działania słońca lub innego źródła ciepła.

Pieluszki wielorazowego użytku są łatwo dostępne. Obecnie na rynku producenci oferują nam szeroką gamę tych produktów. Mamy możliwość wyboru z pośród wielu motywów, wzorów i kolorów, ale również to czy chcemy wybrać pieluszkę z napami umożliwiającymi regulacje wielkości, by pieluszka dłużej służyła dziecku, majteczki przypominające kąpielówki, szorty czy pampersy.

Pieluszki wielorazowe można kupić w internecie lub w takich sklepach jak np. Smyk ( Close Parent). Jeżeli chodzi o dobranie odpowiedniego rozmiaru tu również sugerujemy się wiekiem oraz wagą dziecka.

Podstawową zaletą pieluszki wielorazowej jest cena. Można zakupić ją w przedziale cenowym od 40 do 60 złotych. Co przy cotygodniowym uczęszczaniu z maluchem na zajęcia jest bardziej opłacalne niż kupowanie jednorazowych pieluszek.

Julia małek

Kategorie: Artykuły